Jak wskazuje na to sama nazwa, historia omawianego przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1913 roku, kiedy w Poznaniu powstało laboratorium badawcze. Zatrudnienie w nim znalazł Mieczysław Rychlicki, który szybko stał się jednym z najważniejszych członków personelu. Jeszcze przed wojną, Rychlicki odkupił wszystkie udziały w firmie. Wojenna i powojenna rzeczywistość nie okazała się jednak dla niego zbyt łaskawa.

Historia firmy

W 1945 roku, armia radziecka zniszczyła część budynków firmy. Właściciel nie poddał się jednak i już po 3 latach, Alba mogła wznowić swoją działalność. Kolejne problemy pojawiły się już w 1952 roku, kiedy władze komunistyczne wywłaszczyły budynek należący do przedsiębiorstwa. 

Misji reaktywacji firmy, po wielu latach, podjęła się Katarzyna Rychlicka - synowa założyciela. Początkowo, powstało laboratorium we Włoszech, gdzie Rychlicka mieszkała wraz z mężem i dziećmi. W 1992 roku, firma powróciła do Poznania. W 2006 roku, prezesem Alby został Łukasz Rychlicki - syn Katarzyny, do którego dwa lata później dołączył jego brat - Jan. 

Alba1913 - oferta produktowa

Portfolio firmy tworzą wyłącznie naturalne kosmetyki, produkowane według unikalnych receptur, opracowanych przez trzy pokolenia rodziny Rychlickich. W ofercie producenta można znaleźć produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji ciała i twarzy oraz kosmetyki do aromaterapeutycznych zabiegów. 

Warto podkreślić, że kosmetykami Alba1913 zachwycają się nie tylko Polki. Marka jest też oferowana w ekskluzywnych salonach i butikach w USA. Produkty sygnowane logo Alba1913 docenili nawet specjaliści, na co dzień pracujący z największymi gwiazdami światowego kina.

Kupon rabatowy Alba 1913