Firma rodziny Baldowskich powstała w 1973 roku i obecnie jest jedną z najbardziej cenionych marek ekskluzywnego obuwia dla kobiet. Od założenia aż do dziś siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Częstochowie. O marce Baldowski zrobiło się po raz pierwszy głośno już w latach siedemdziesiątych, kiedy wprowadziła na rynek jako jedna z pierwszych firm w Polsce kolekcję eleganckich szpilek. Obuwie Baldowski od początku powstaje jako efekt połączenia polskiego mistrzostwa rzemieślniczego z wysokiej jakości materiałami, pozyskiwanymi ze słonecznej Italii.

Kolekcje obuwia marki Baldowski powstają we współpracy ze światowej sławy projektantami – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. W dotychczasowej historii tej firmy, największe uznanie zdobyły serie zaprojektowane przez polskiego projektanta wnętrz oraz mody Macieja Zienia, a także projektantki Dominiki Nowak, laureatki wielu prestiżowych nagród w dziedzinie mody.  
Produkty marki Baldowski

W ofercie Baldowskiego można znaleźć różnego rodzaju obuwie dla wymagających kobiet, które znają się na modzie i są świadome własnej wartości. Marka ta słynie zwłaszcza z eleganckich szpilek, które wzbudzają skojarzenia z luksusem i wyszukanym stylem. Są to zarówno klasyczne modele, jak i bardziej ekstrawaganckie, np. na wyjątkowo wysokich obcasach o nietypowych formach, z transparentnymi elementami, printami, piórkami, klamrami, metalicznym lakierem czy frędzlami. Baldowski oferuje paniom również płaskie obuwie, czółenka, klapki, sandały, kozaki czy botki. Są to buty zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, a jednocześnie wyjątkowo lekkie i wygodne. Powstają z wysokiej jakości naturalnej skóry, posiadają oryginalne wzornictwo oraz są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.