BasicLab Dermocosmetics to polska marka dermokosmetyczna, stworzona przez kobiety i z myślą o kobietach. Założycielki marki, Anita Zacharska i Joanna Zgajewska, wykorzystując swoje know-how, doświadczenie i determinację, stworzyły kosmetyki przeznaczone do wszystkich rodzajów włosów i skóry, także tej wrażliwej, skłonnej do alergii i podrażnień. Inspiracją do ich powstania była troska o zdrowie skóry oraz idea podstawowej, świadomej pielęgnacji, wykorzystującej harmonijnie połączenie składników pochodzenia naturalnego i zaawansowanej technologii. 


W BasicLab Dermocosmetics kluczowe są bezpieczne i skuteczne formuły, oparte na wysokich stężeniach składników aktywnych. Formulacje zostały opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i podrażnień. W produktach do twarzy nie ma dodatków zapachowych, a w produktach do ciała zostały użyte zapachy z grupy hipoalergicznych. Stężenie składników aktywnych jest zawsze jasno komunikowane, co pozwala na dobranie optymalnej i efektywnej pielęgnacji, łączącej prewencję, antyoksydację i fotoprotekcję. W DNA marki leżą transparentność i odpowiedzialność wobec konsumentów i środowiska, w którym ona funkcjonuje. BasicLab Dermocosmetics jako jedna z pierwszych marek w Polsce wdrożyła opakowania z recyklingu. Poszukuje także rozwiązań, które pozwolą ograniczyć ślad węglowy. 
W portoflio BasicLab Dermocosmetics znajdują się gamy: 
- Esteticus -   innowacyjna gama serum i kuracji przeciwzmarszczkowych z wysokimi stężeniami substancji aktywnych, takimi jak np. trehaloza, peptydy, witamina C, niacynamid, retinol. 

 - Protecticus – produkty ochrony przeciwsłonecznej.

-  Acidumis - gama całorocznych peelingów kwasowych. 

-  Famillias – uniwersalne produkty dla całej rodziny, można ich używać już od 1. miesiąca życia.

- Micellis - wysoko wyspecjalizowana gama płynów micelarnych i fizjologicznych żeli do oczyszczania twarzy, opartych w 99% na składnikach pochodzenia naturalnego.

- Capillus – wysoko wyspecjalizowana gama szamponów i odżywek odpowiadających na potrzeby różnych rodzajów włosów i skóry głowy. Produkty zostały przebadane fizykochemiczne, mikrobiologiczne i dermatologiczne.

- Anti-Perspiris – produkty do ochrony przed nadmiernym poceniem. 

Produkty dostępne na https://basiclab.shop/