Briju to młoda marka na polskim rynku jubilerskim. Dynamiczną budowę sieci detalicznej swoich salonów rozpoczęła w 2013 roku i od tej pory nie zwalnia tempa. Do dnia dzisiejszego otwartych zostało już ponad 70 salonów, znajdujących się w najbardziej dogodnych i prestiżowych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Kiedy w 1920 roku Jan Piotrowski otwierał swój pierwszy zakład i sklep złotniczy, nikt nie spodziewał się, że po niemal stu latach, jego potomkowie wciąż będą nim zarządzać. Zwłaszcza, że społeczne perturbacje i wojenne zawirowania minionego wieku nikogo chyba nie napawały optymizmem. Na szczęście pasja, którą mistrz Jan przekazał swojemu najmłodszemu synowi Ryszardowi, sprawiła, że nawet polityczne prześladowania nie stanowiły dla istnienia zakładu przeszkody. I to właśnie dzięki tej pasji, uporowi i talentowi, dziś czterech braci kieruje świetnie prosperującą firmą, która jest jednym z najlepszych producentów biżuterii w Europie Środkowej i Wschodniej.

Pomimo stosukowo krótkiej obecności na rynku detalicznym marka posiada bogatą i wieloletnią tradycję i praktykę w zakresie produkcji i w handlu hurtowym. Własna produkcja jest tu zdecydowanym atrybutem firmy – silne skupienie i nieustanne doskonalenie tego procesu sprawia, że niemal każdy element od podstaw projektowanej i ręcznie tworzonej biżuterii musi przejść przez wiele etapów pracy, aby ostateczny produkt był naprawdę wyjątkowy.

Oferta handlowa marki to najwyższej jakości wyroby jubilerskie ze złota i srebra, kolekcje z diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi, a także szeroka gama obrączek produkowanych na indywidualne zamówienie oraz zegarki wielu renomowanych marek. Briju prezentuje autorskie kolekcje oraz aktualne nowości zgodne z najnowszymi trendami.

W Briju wierzymy, że biżuteria to klasyczny i ponadczasowy pomysł na podarunek, który zostaje z nami na lata, przywołując ważne i piękne wspomnienia. Warto więc wybierać sprawdzone marki, tworzące kolekcje dobrej jakości. Briju korzysta z aktualnych trendów i tworzy przystępne cenowo produkty z najwyższej jakości stopów metali szlachetnych, dbając o detale i łącząc długą tradycję złotniczą z nowymi technologiami. Przez lata współpracujący z BRIJU projektanci i jubilerzy wypracowali rozpoznawalną stylistykę trafiającą w potrzeby i gusta odbiorców. Biżuteria pozwala czuć się wyjątkowo i pewnie każdego dnia. Jest także „kropką nad i” dla stylizacji przygotowanych na specjalne okazje.

Proces tworzenia każdego produktu rozpoczyna się od projektu, który jest dokładnie dyskutowany i analizowany. Najlepsze pomysły są prototypowane i drukowane w 3D - ten etap to dopracowywanie detali. Dyskusja między projektantami, złotnikami i jubilerami pozwala doszlifować pierwotny zamysł. To właśnie w tym momencie sztuka i rzemiosło najintensywniej ze sobą współpracują, tworząc finalnie ponadczasowy produkt.

Aby trafić na sklepowe półki biżuteria musi wcześniej przejść przez ponad 20 różnych etapów pracy na produkcji. Jednym z najbardziej skomplikowanych jest zakuwanie kamieni i odlewanie form. Technologie, którymi posługuje się BRIJU są indywidualnym know-how przedsiębiorstwa dopracowywanym przez lata. Sam proces tworzenia pojedynczego elementu trwa około trzy tygodnie i angażuje wiele osób – to także jeden z powodów, dla których biżuteria BRIJU jest unikatowa i wyjątkowa.

Salony stacjonarne