Historia marki Clarins rozpoczyna się w 1954 roku, kiedy to francuski kręgarz Jacques Courtin otworzył w Paryżu swój pierwszy instytut. Jego działaniom od początku przyświecało motto, iż sukces i szczęście nierozerwalnie wiąże się z pięknem. I chociaż w tamtych czasach była to bardzo odważna idea, to szybko spotkała się z uznaniem samych kobiet, które zaczęły doceniać nie tylko naturalne metody pielęgnacji stosowane w instytucie (masaże ujędrniające na bazie naturalnych olejków stały się prawdziwym hitem), ale także indywidualne podejście do klientek.

Początki Clarins

To właśnie Jacques Courtin w 1956 roku wprowadził karty klienta (które były nagrodą za lojalność wobec marki), a sama firma jako pierwsza na francuskim rynku zaprzestała w latach 80 - tych ubiegłego wieku testowania swoich wyrobów na zwierzętach. Ugruntowanie pozycji firmy na rynku sprawiło, iż jej założyciel dodał do swojego nazwiska człon Clarins, który dzisiaj jest synonimem piękna. Jednym z podstawowych wyznaczników francuskiej marki jest fakt, iż pomimo globalnego zasięgu jest to wciąż firma rodzinna - w jej szeregach pracują nie tylko synowie Jacques’a Courtina, ale także jego wnuczki.

Oferta Clarins

Pierwszym produktem marki Clarins był żel ujędrniający ciało, który szybko znalazł rzesze wielbicielek. Kolejne produkty to preparat do pielęgnacji biustu i cała gama kosmetyków ujędrniających. Dzisiaj w ofercie marki znajdują się najwyższej jakości kosmetyki do pielęgnacji (i to zarówno twarzy, jak i ciała), produkty do makijażu oraz zapachy. Dodatkowo marka posiada swoje salony SPA, w których można zadbać o ciało i duszę. Naukowcy z laboratorium firmy Clarins są uważani za pionierów i wizjonerów, których przełomowe receptury wyznaczają nowe trendy w kosmetyce. Dzięki temu klienci otrzymują produkty o doskonałym składzie i udowodnionym działaniu.

Kupon rabatowy Clarins