Wszystkie patelnie wykonane są bardzo starannie z materiałów najwyższej jakości.  Przed sprzedażą jakość ich  jest sprawdzana w procesie produkcji, są również poddawane rygorystycznej kontroli końcowej. Marka gwarantuję, że wszystkie patelnie są wolne od wad materiałowych i produkcyjnych. W zależności od rodzaju serii są rożne okresy gwarancyjne:
- wszystkie z linii Crispi i Special i Protect objęte są 5letnią gwarancją,
- Arcana objęta jest 10letnią gwarancją.
Fissler posiada bardzo różne patelnie: ze stali nierdzewnej, aluminiowe, z powłoką zapobiegającą przywieraniu potraw i bez powłoki, płaskie, wysokie oraz z jednym lub dwoma uchwytami.
Patelnie Crispy (ze stali nierdzewnej) idealne są do smażenia steków, drobiu i grillowanych warzyw.
Patelnie Protect (z powłoką do delikatnego smażenia ) nadają się jajek i panierowanych ryb i warzyw.
Patelnie Special (z powłoką) doskonale nadają się do przygotowywania specjalnych potraw, na przykład dań z ryb, zapiekanek, dań z woka lub z grilla.
Szybkowary Fissler pozwalają zaoszczędzić czas podczas przygotowania posiłków ,jednocześnie zachowują w daniu wszystkie witaminy i minerały. Podczas gotowania żywności w szybkowarze tlen wydostaję się spod pokrywy przez zawór, dzięki temu udaję się zachować wiele witamin, które w normalnych warunkach uległyby rozproszeniu w przypadku kontaktu z tlenem. Ponadto do szybkowaru wlewa się niewielką ilość wody (z której powstaje para) w której delikatnie gotują się poszczególne składniki. Rozpuszczalne w wodzie substancje mineralne oraz naturalne barwniki nie rozpuszczają się w wodzie, tylko pozostają w żywności.
Krótsze gotowanie w szybkowarze gwarantuje również mniejsze rachunki w budżecie domowym.

Najlepiej sprzedającymi się produktami firmy Fissler są zestawy garnków.
Wszystkie projektowane zostały we współpracy z renomowanymi mistrzami kuchni. Sprawdzają się znakomicie zarówno podczas gotowania domowych posiłków jak i w najbardziej ekskluzywnych restauracjach.
Garnki posiadają duże uchwyty do łatwiejszego chwytania bez konieczności poparzenia dłoni. Dno w garnkach Fisslera umożliwia gotowania na wszystkich rodzajach kuchenek (włącznie z indukcyjnymi).
Korpus garnków wykonany ze stali nierdzewnej wysokiej jakości jest łatwy w pielęgnacji i możne go myc w zmywarce. Szeroki rant ułatwia przelewanie sosów i zup bez rozprysków. Zintegrowana skala pojemności ułatwia pomiar objętości płynów.
Zestawy garnków Fissler posiadają gwarancję użytkowania od 2 do 10 lat.
Marka Fissler dostępna jest w 80 krajach na całym świecie.