Moda jest dla kobiety tak samo ważna, jak dla mężczyzny piłka nożna. Od lat panuje przekonanie, że zakupy poprawiają humor każdej z nas, bo w gorszych momentach nie ma nic lepszego dla płci pięknej niż nowa koszula, sukienka czy torebka. Jednak nie zawsze sklepowe łupy okazują się dużym niewypałem. Często zakupiona przez nas rzecz wygląda zupełnie inaczej w naszym domowym lusterku niż podczas mierzenia w sklepie. Nie chodzi tu nawet o rozmiar czy długość, a o kolor. Dobór poszczególnych elementów garderoby nie jest taki łatwy jakby się wydawało. Nie wszystkie barwy będą tworzyć spójną całość. 

Jak łączyć kolory ubrań? Koło barw

Bardzo pomocne w łączeniu kolorów jest niewątpliwie koło barw, z którego możemy korzystać na wiele sposobów. Wszystko  zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeżeli nasz look ma być w stonowanych kolorach to wybieramy barwy sąsiadujące ze sobą, np. czerwony z różowym lub niebieski i zielony. Jeżeli marzymy o odważnej stylizacji rodem z największych stolic mody i nie boimy się kolorystki, to przy użyciu koła barw wybieramy kolory znajdujące się naprzeciw siebie. Z takiego połączenia wyjdzie m. in. związek odcienia niebieskiego z pomarańczowym oraz granatu i żółtego. Dla tych, którzy nie przepadają za eksperymentowanie z kolorami polecamy total look. Wówczas cały nasz ubiór począwszy od butów po torebkę włącznie będzie jednokolorowy. 


Kolory, które wyszczuplają 

Od dawna panuje przekonanie, że czerń jest jedynym kolorem, który potrafi ukryć nasze niedoskonałości jest czerń. Czy aby na pewno? Optycznie naszą sylwetkę wyszczuplić mogą także inne barwy, jak np. granat czy szarość. One również pozytywnie wpłyną na naszą figurę. 

Przykładowe łączenie kolorów

  • Kolor czerwony – czerwień  najlepiej połączyć z bielą lub czernią, jednak dodatek różu czy fioletu również będzie wyglądał bardzo korzystanie.
  • Zielony – zieleń to kolor o wielu odcieniach. W tym przypadku polecamy ciemniejsze barwy, jak np. czerń i szarość.
  • Granatowy – granat często utożsamiany jest z eleganckimi wyjściami oraz spotkaniami firmowymi, dlatego bez wątpienia do granatowych spodni polecamy białą koszulę. Biel, pudrowy róż oraz czerwień wspólnie z granatem stworzą idealną całość.
  • Szary – jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów. Szarość w połączeniu z niemal każdym odcieniem pozwoli na stworzenie perfekcyjnego looku.

Modne kolory – wiosna/lato 2020

Każdy sezon charakteryzuje inny trend. Najbardziej znani projektanci przed początkiem wiosenno-letniego okresu modowego wyróżniają także barwy, które zdominują ulice całego świata. W tym roku większość domów mody stawia na dodający dużej dawki pozytywnej energii  ciepły pomarańcz, classic blue, czyli ciemny błękit, kolor cytrynowy, ognista czerwień, odcień szałwii oraz klasyczna biel.