Nasi projektanci inspirowali się Le Train Bleu – eleganckim pociągiem, który w latach 20. minionego wieku kursował z Calais na Lazurowe Wybrzeże. Podczas prac nad kolekcją zastosowaliśmy nie tylko innowacyjne materiały, ale też procesy przyjazne dla środowiska. Na ten sezon proponujemy efektowne suknie wieczorowe oraz zwiewne sukienki na co dzień, a w kolekcji debiutują nowe materiały pozyskiwane w odpowiedzialny sposób: CIRCULOSE ® to naturalna tkanina z tekstyliów z recyklingu, a RENUTM – doskonały jakościowo poliester z recyklingu. Poza tym użyliśmy resztek materiałów niewykorzystanych w poprzednich kolekcjach. Conscious Exclusive SS20 trafi do sprzedaży w wybranych sklepach i online na hm.com 26 marca.

W sezonie SS20 nawiązujemy do motywu podróży koleją – nasi projektanci uznali, że to wspaniały symbol naszej drogi do zamknięcia obiegu mody. Zainspirowaliśmy się Le Train Bleu i dekadenckimi artystami, takimi jak Jean Cocteau czy Pablo Picasso, którzy spędzali wolne chwile w willi Santo Sospir na półwyspie Cap Ferrat. Chcieliśmy, aby nasza kolekcja nawiązywała do tej dekadenckiej swobody, ale też sprawdzała się w praktycznych zastosowaniach na co dzień” – powiedziała Ella Soccorsi, projektantka H&M.

Gwiazdami kolekcji są suknia balowa z poliestru z recyklingu, sukienka mini z plisowanymi rękawami – uszyta z tafty z recyklingu, ozdobiona falbanami sukienka na co dzień – z materiału CIRCULOSE ®, bluzka ze zdobionymi rękawami – z tafty z recyklingu, oraz denim wykonany w 100% z niefarbowanej bawełny organicznej. Najważniejsze dodatki to klapki koktajlowe na płaskim obcasie – wyszywane paciorkami ze szkła z recyklingu (pozostałość z poprzedniej kolekcji), oraz torebka z materiału VEGEA™ – innowacyjnej, wegańskiej alternatywy dla skóry, produkowanej ze zbędnych skórek i łodyżek winogron.

Odzież Conscious Exclusive na sezon SS20 projektowaliśmy staranniej niż kiedykolwiek wcześniej – z myślą o jej trwałości i całym cyklu życia. Szczególnie ważny był dla nas skład materiałów, stosowaliśmy też techniki farbowania, które w mniejszym stopniu wpływają na środowisko – używaliśmy na przykład naturalnego barwnika z fusów kawy użytej wcześniej w biurach H&M. Pragniemy w pełni holistycznie podchodzić do zrównoważonego rozwoju i projektować dzięki temu wyjątkową odzież, która będzie nam służyć całe życie” – powiedziała Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny z H&M.

Informacje o kolekcji H&M Conscious Exclusive

Conscious Exclusive to kolekcja odzieży damskiej jakości premium, która łączy efektowne wzornictwo, ponadczasową klasykę, materiały pozyskiwane w odpowiedzialny sposób i odpowiedzialne metody produkcji. Od premiery w 2012 roku koncentruje się na rozwoju innowacji oraz metod produkcji. W kolekcjach Conscious Exclusive eksperymentujemy z nowymi, innowacyjnymi materiałami oraz odpowiedzialnym podejściem mody, które wdrażamy następnie na większą skalę w H&M. Każdy krok przybliża nas do ambitnego celu – aby od 2030 roku używać wyłącznie materiałów pozyskanych w sposób przyjazny dla środowiska.

H&M online