Stosowanie kremów pod oczy jest teraz szczególnie ważne. Praca zdalna w domu spowodowana epidemią koronawirusa jest równoznaczna, z tym, że coraz więcej czasu spędzamy przez monitorami komputerów, laptopów oraz tabletów. Wiąże się to nie tylko z częstym zmęczeniem, ale również bólem oczu. W takiej sytuacji przydadzą się nam się dobre krople do oczu, ale i kremy przeznaczone do tamtej okolicy twarzy.

Nawilżenie, rozjaśnienie, wygładzenie oraz ochrona przed zewnętrznymi to główne zadania tych kosmetyków. Poniżej, zdradzamy Wam jakie jeszcze właściwości powinny zawierać takie kremy oraz dlaczego, warto używać je w codziennej pielęgnacji

Krem pod oczy – Czy warto stosować? Jakie ma właściwości? 

Z wiekiem skóra pod oczami traci swój blask, staje się mniej jędrna oraz zauważyć można pierwsze zmarszczki. Aby zatrzymać efekt starzenia się skóry, powinniśmy regularnie dbać o tamtą okolice naszej twarzy. Wiele firmy kosmetycznych oferuje dla nas bardzo duży asortyment kremów pod oczy – rozjaśniających, przeciwzmarszczkowych, a nawet rozświetlających. W ofercie nie brakuje także specjalnie dedykowanych kosmetyków ze względu na wiek.

Za redukcje zmarszczek, intensywne nawilżenie, wygładzenie skóry oraz redukcje zmarszczek i opuchlizny pod oczami odpowiedzialne są składniki aktywne w kremach przeznaczonych do pielęgnacji tamtej części twarzy. Stosując owe kosmetyki dostarczamy ważne dla naszego ciała witaminy, m. in. C i E, które często kryją się w postaci przeciwutleniaczy.

Ważnym elementem dobrego kremu pod oczy są również filtry przeciwsłoneczne, zapobiegająca się starzeniu, witamina F w formie substancji nawilżających, ale także kwas hialuronowy oraz koenzym Q10. Dlatego, zanim kupimy odpowiedni krem sprawdźmy jego skład.