Mimo że obecnie nie możemy spotykać się ze znajomymi, ani wychodzić z powodu panującego na całym świecie koronawirusa, to czas spędzony w domu powinniśmy wykorzystać nie tylko na porządki, ale także na zaplanowanie naszej letniej garderoby. Niewątpliwie ważnym elementem garderoby każdej kobiet jest kurtka jeansowa, uważana przez wielu za ponadczasowy klasyk, który już od wielu sezonów nie wychodzi z mody. Jest odpowiednia na wiele nieformalnych okazji, nie tylko na wspólne wyjście z przyjaciółmi czy randkę.

Kurtka jeansowa damska - z czym nosić?

Na przestrzeni lat kurtki jeansowe kojarzono tylko i wyłącznie ze sportowym lookiem – t-shirtem, luźnymi spodniami i trampkami. Jednak i te skojarzenia ulegają zmianie. Dzisiaj nie brakuje blogerek i influencerek modowych, które nie boją się odważnych stylizacji i łączą jeansowe palta z sukienkami orz eleganckimi spódnicami. My podpowiemy Wam, na które fasony warto postawić i z którymi ubraniami kurtka jeasnowa będzie tworzyć idealną całość.

Kurtka jeansowa damska - do czego pasuje? 

O tym, że kurtka jeansowa to ponadczasowy klasyk potwierdza fakt, że co roku w każdej z popularnych sieciówek znajdziemy ich kilka rodzajów. W ostatnim czasie kobiety przeważnie wybierają oversizowe i długie kurtki, wyglądające na pierwszy rzut oka na męskie. Przed zakupem naszego wymarzonego palto z jeansowego materiału należy się zastanowić, z czym będzie się ono komponowało najlepiej. Zdecydowanie najczęściej panie do jeansowej kurtki wybierają zwykły biały t-shirt, w połączeniu z klasycznymi czarnymi spodniami i sportowym obuwiem tworzy lekki, niezobowiązujący miejski look. Na chłodne wakacyjne wieczory z kurtką idealnie komponować się będzie bluza z kapturem. Taka stylizacja będzie odpowiednia na wyjścia na miasto, spotkania ze znajomymi, ale także dobra na wszelakie festiwale muzyczne. Każdy koncert charakteryzuje koloryt i szaleństwo, dlatego im kurtka będzie bardziej przetarta, ale również bogato zdobiona w np. cekiny, mam dużą szansę na to, że zrobimy na wszystkich obecnych olbrzymie wrażenie swoim wyglądem. 

Kurtka jeansowa i sukienka - nowy trend? 

Kurtka jeansowa do sukienki? Kto to powiedział, że kurtka jeansowa ogranicza się tylko do dresów i trampek? Co raz częściej możemy się spotkać z dość dla wielu ekstrawaganckim połączeniem - jeansu i eleganckiej sukienki. Takie stylizacje to codzienność na ulicach największych stolic modowych świata jak Paryż czy Nowy Jork.