Co roku, w październiku, w Manufakturze trwa wielkie święto mody. W tym roku przypada 17. edycja Manufaktura Fashion Week. Tym razem tematem przewodnim będzie moda kapsułowa, czyli rozważne dobieranie odzieży i dodatków, a także stworzenie bazy modowych „evergreenów”, czyli klasyków, które będą z nami przez długie lata. Zgodnie z ideą, w szafie powinny znajdować się takie ubrania, które można łączyć ze sobą na wiele różnych sposobów i uzupełniać o elementy zgodne z trendami.

Atrakcje podczas Manufaktura Fashion Week 

W doborze zarówno ponadczasowych i klasycznych, ale też nowoczesnych i streetwearowych stylizacji pomogą specjaliści świata mody: Karolina Limbach, stylistka magazynów Elle i Glamour, Kasia Lipińska, stylistka Manufaktury oraz Marcin Świderek, szef działu mody Elle. Manufaktura Fashion Week to szansa, by przez dwa dni poczuć się jak podczas paryskiego czy nowojorskiego tygodnia mody. W trakcie zaplanowanych pokazów będzie można podziwiać kolekcje stworzone także z oferty marek dostępnych w Manufakturze – bo najlepsza moda to ta na wyciągnięcie ręki! Pokazy w tym roku przyjmą nieoczekiwaną formę – zamiast tradycyjnego wybiegu, modelki prezentować będą aktualne kolekcje marek Manufaktury w przestrzeni rotundy galerii handlowej. Choreografia będzie nietypowa, bo modelki pojawią się m.in. na… ruchomych schodach. Część kolekcji zaprezentują w tańcu tancerze grupy VOLT Agustina Egurolli.

Styliści podpowiedzą, jak tworzyć zachwycające minimalistyczne zestawy, ale też jak łączyć odważne kolory i wzory zgodnie z najnowszymi trendami. O komponowaniu własnych stylizacji opowiedzą także znane influencerki: Cajmel i Natalia Klewicz. Stylizacje Ani Brauer i Aleksandry Kapki podziwiać będzie można na ich profilach w mediach społecznościowych. 

W trakcie Manufaktura Fashion Week premiery swoich najnowszych kolekcji zaprezentują młodzi polscy projektanci. Marta Kukulska, na co dzień zafascynowana minimalizmem, przedstawi kolekcję „The Resilience”, inspirowaną surowym szkockim krajobrazem. W kolekcji dominują tkaniny techniczne, takie jak wytrzymały ortalion, w połączeniu z zapewniającą ciepło i komfort wełnianą dzianiną. Magdalena Buczek będzie nonszalancko bawić się konwenansami – jej kolekcja to odejście od przyjętych standardów. Będzie oryginalnie, świeżo i nowocześnie! Pokaz Martyny Specht inspirowany niesamowitymi kształtami trufli i ich detalami, przeniesie widzów w świat fantazji. Z kolei dobrze już znany szerszemu gronu odbiorców artysta wizualny i kostiumograf Tomasz Armada pozostanie w znanych sobie klimatach spektakularnego modowego show. Projektant znany z wielu realizacji teatralnych, telewizyjnych, a także estradowych (projektował m.in. dla Maryli Rodowicz i Young Leosi), w Manufakturze pokaże nową jakość: modę zrównoważoną, związaną z upcyklingiem i skupioną na rzemiośle. Na wybiegu swoje prace przedstawi również Daniel Krugan, prezentując kolekcję inspirowaną okresem popularyzacji grunge’u w latach 80-tych oraz garażowymi zespołami muzycznymi tego też gatunku oraz Marta Kuszyńska.

Na wydarzeniu warto zostać do końca, by nie ominąć specjalnego pokazu, który odbędzie się w części wieczornej. O 20:30 Tancerze Teatru Wielkiego zaprezentują na wybiegu premierowy pokaz strojów z baletu Casanova.

Wątki ekologiczne podczas Manufaktura Fashion Week nie są przypadkowe – od lat Manufaktura włącza się w działania edukacyjne i proekologiczne, a od niedawna wdraża strategię Manufaktura Dobrej Energii, która ma jeszcze wyraźniej podkreślić, jak ważne jest dobro planety.

Szaleństwo Zakupów w Manufakturze

Podczas weekendowego święta mody równolegle trwać będzie największa w kraju akcja rabatowa - Szaleństwo Zakupów. Przez cały weekend 14-15 października na gości Manufaktury czekać będą wyjątkowe rabaty i promocje, dzięki czemu szukanie modowych perełek będzie przyjemniejsze. Pełna lista marek biorących udział w akcji jest dostępna na stronie www.szalenstwozakupow.pl. Warto już teraz zarezerwować październikowy weekend, by skorzystać zarówno z najlepszych rabatów, jak i zaczerpnąć inspiracji i wiedzy od najlepszych modowych stylistów.  

Rabaty obowiązują w sklepach:

Adidas

Alles

Apart

Bath&Body Works

Big Star

Calzedonia

Caterina

Claires

Crocs

Ćmielów

Diverse

Douglas

Ecco

Evenemen

Family Optic

Felina

Giacomo Conti

Goldenrose

Guess Jeans

Hair-Shop

Hexeline

Intersport

Intimissimi

Intimissimi Uomo

Jemioł

Jubiler Schubert

Kubenz

Le Creuset Poland

Lee Cooper

LEE Wrangler

Levi's

Marilyn

mBank

Medicine

Militaria

New Balance

NowBrow

Ochnik

Okaidi

Olimpia

Pandora

Pawo

Pierre Cardin

Puma

RECMAN

Samsonite

Swiss

Tavex

Tchibo

Tezenis

The Body Shop

The North Face

Time Trend

Top Secret

Trendy Opticians

Triumph

Trussardi

Under Armour

Van Graaf

Venezia

Verona

Vision Express

W. Śliwiński

Weekend Maxmara

Wittchen

Wojas

ZEGARKI.PL

Ziaja