Nawet zdrowe włosy mogą w szybkim tempie ulec znacznemu pogorszeniu. Wpływ na to ma mają nie tylko nasze codzienne nawyki, jak suszenie, prostowanie, koloryzacja, ale także czynniki zewnętrzne – np. promienie słoneczne i wysoka temperatura. Wówczas nasze włosy tracą blask, stają się łamliwe i suche, co prowadzi często do nich wypadania. Aby temu zapobiec należy regularnie stosować odżywki i maseczki do włosów, które dostarczą odpowiednich składników odżywczych. Odpowiedni kosmetyk powinniśmy dopasować do rodzaju naszych włosów. Na sklepowych półkach znajdziemy maseczki działające zarówno przeciw wypadaniu, ale także takie, które dodają włosom blasku i świeżości.

Maska do włosów – pielęgnacja i regeneracja

Skuteczna maska do włosów to taka, która intensywnie nawilża, dodaje blasku, ulepsza strukturę włosa, regeneruje włosy od nasady, po same końce oraz zatrzymuje ich wypadanie. Działanie maseczki zobaczymy już chwilę po pielęgnacji. Z czasem nasze włosy staną się bardziej wzmocnione, a co najważniejsze zdrowsze. Przed zakupem odpowiedniego produktu sprawdźmy nie tylko do jakiego rodzaju włosów on jest, ale również jego skład. Odpowiednia maseczka zawiera: kreatynę, lanolinę, prowitaminę B5, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, biotynę oraz witaminy.

Maska do włosów – jak stosować?

Maskę najczęściej stosujemy chwilę po umyciu na jeszcze wilgotne włosy. Po nałożeniu odpowiedniej ilości kosmetyku należy pozostawić ją na kilkanaście minut, najczęściej jest to niewiele ponad kwadrans. Pamiętajmy o dokładnym spłukaniu. Zabieg powinniśmy powtarzać maksymalnie trzy razy w tygodniu. Ważną rolę w końcowym efekcie odgrywa także szampon. Najlepiej, aby był on z tej samej firmy, co maseczka. Jeżeli po pierwszych zastosowaniach środku zauważymy, że włosy nie uległy poprawie, a co gorsze są jeszcze w gorszej kondycji natychmiast powinniśmy odstawić produkt.