Johann Theodor Peek urodził się w 1845 r. w holenderskim Grönheim jako najmłodszy z ośmiorga rodzeństwa. Wraz z pochodzącym z tej samej okolicy Heinrichem Cloppenburgiem pracował jako stażysta w sklepach z artykułami przemysłowymi w Zwolle i Rotterdamie. W 1869 r. obydwaj mężczyźni założyli w Rotterdamie właśnie sklep tekstylny o nazwie „Peek & Cloppenburg”. Zaledwie 20 lat później istniały już oddziały firmy w Amsterdamie, Bredie, Hadze, Leeuwarden, Haarlem, Groningen, Lejdzie i Utrechcie.

Początki wielkiej marki 

W roku 1900 Peek i Cloppenburg założyli własną firmę w Niemczech i otworzyli swój pierwszy sklep w w Düsseldorfie posługując się ciągle tą samą nazwą. Nowe stulecie przyniosło im kolejny dom towarowy otwarty w 1901 r., tym razem w Hamburgu a w 1911 r. najstarszy syn Heinricha Cloppenburga, James otworzył sklep w Berlinie.

Co można dziś kupić w Peek&Cloppenburg?

Dziś Peek&Cloppenburg jest sieciówką, która prowadzi sprzedaż wysyłkową oraz stacjonarną. W samych Niemczech odwiedzić można 68 sklepów, a w ofercie dostępnych jest około 30 000 produktów ponad 300 marek takich jak Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Lauren Ralph Lauren, Marc O’Polo, Boss, Christian Berg i wiele, wiele innych.

W sklepach Peek&Cloppenburg można nabyć doskonałe jakościowo ubrania dla Pań, Panów i Dzieci. Dostępna jest zarówno odzież sportowa, casualowa, wieczorowa jak i na specjalne okazje takie jak śluby czy duże wyjścia. W ofercie Peak&Cloppenburg znajdują się między innymi okrycia wierzchnie, spodnie, spódnice, koszule, bluzki, swetry, stroje sportowe, bielizna, skarpetki i rajstopy, buty oraz akcesoria takie jak torebki, portfele, paski czy spinki do mankietów. Różnorodność produktów jest ogromna, zarówno jeśli chodzi o szerokość asortymentu, jak i rozmaitość stylów.

 

Kupon rabatowy marki Peek & Cloppenburg

https://www.szalenstwozakupow.pl/kod-rabatowy/peek-cloppenburg