Pharmaceris to marka dostępna w 35 krajach, doceniania przez specjalistów i konsumentów na rynku polskim i zagranicą.

Alfabet zdrowej skóry – skuteczne rozwiązania na 14 problemów dermatologicznych.

Dermokosmetyki Pharmaceris łączą dermatologiczne rozwiązania z zaawansowanymi formułami kosmetycznymi, tworząc 14 specjalistycznych serii przeznaczonych dla najbardziej wymagających, trudnych typów skóry, tzw. problemowych. Każda z serii zapewnia skuteczną i bezpieczną pielęgnację skóry z innym problemem dermatologicznym – wskazanym przez literę w nazwie serii. Alfabet ten tworzy 14 rozwiązań zarówno na powszechnie występujące problemy dermatologiczne, takie jak trądzik (seria T), wypadanie włosów czy łupież (seria H), rozszerzone naczynka (seria N) czy alergie skórne (seria A), jak i dotykające mniejszy procent populacji, ale istotne z punktu widzenia pacjentów łuszczyca (seria P), bielactwo (seria V) czy trądzik różowaty (seria R). Wśród produktów znajdziemy również wyspecjalizowaną linię emoliencyjnych wyrobów medycznych EMOTOPIC, a także pierwszą kompleksową serię dermokosmetyków do skóry dojrzałej REGENOVUM.

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność preparatów Pharmaceris gwarantuje Centrum Naukowo-Badawcze – jednostka naukowa prowadząca zaawansowane badania na komórkach i modelach skóry. Doświadczenie i wiedza ekspertów z wielu dziedzin umożliwia tworzenie nowoczesnych receptur dermokosmetyków Pharmaceris, w oparciu o najnowocześniejsze odkrycia w kosmetologii i najwyższej jakości surowce farmaceutyczne. Gwarantuje to opracowywanie preparatów na światowym poziomie, precyzyjnie odpowiadających potrzebom skór problemowych.

INNOWACYJNOŚĆ

W nowoczesnych laboratoriach – z wykorzystaniem innowacyjnych składników aktywnych i dzięki szerokiej wiedzy naszych ekspertów – powstają unikalne na skalę światową receptury – kompleksy, które są przedmiotem zgłoszeń patentowych.

Dokonania, wiedza i doświadczenie ekspertów Pharmaceris są od lat cenione w środowisku kosmetologów i skutkują licznymi zaproszeniami do udziału w kongresach naukowych, a także do podejmowania współpracy w prowadzeniu innowacyjnych badań naukowych.

Eksperci naszego Laboratorium systematycznie publikują swoje prace w światowych czasopismach naukowych, w tym tych z Listy Filadelfijskiej – opracowanej i aktualizowanej przez Institute for Scientific Information (ISI).

Ich odkrycia mają zastosowanie w formułach preparatów Pharmaceris, np.:

  • W serii Pharmaceris T (Trądzik) wprowadziliśmy nowatorskie substancje czynne: kwas migdałowy i nadtlenek wodoru.
  • W serii N (Naczynka) jako unikalna marka na rynku wprowadziliśmy witaminę K i jej pochodną.
  • W serii Pharmaceris X (X-Rays) oraz Pharmaceris M (Macierzyństwo) jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy kwas foliowy.
  • W serii Pharmaceris H (Hair) zastosowaliśmy kompleks pobudzający wzrost włosa FGF + kofeina oraz system transportu dermalnego substancji czynnych. Rozwiązanie to zostało docenione oraz objęte ochroną patentową.
  • W serii Pharmaceris N (Naczynka) opatentowaliśmy synergistyczne połączenie antyoksydantów: tioproliny i ergothioneiny.
  • W serii Pharmaceris F (Fluidy) opatentowaliśmy innowacyjne połączenie antyoksydantów: silimaryny i tioproliny.
  • W serii Pharmaceris V (Vitiligo) zastosowaliśmy kompleks kwasu rozmarynowego i tioproliny posiadający patent w zakresie ochrony przed wolnymi rodnikami, do opatentowania zgłosiliśmy też jego działanie przeciwzapalne. Ponadto naryngenina zawarta w produktach serii podlega zgłoszeniu patentowemu w kierunku skuteczności w zmniejszaniu obszarów odbarwionej skóry.


BEZPIECZEŃSTWO

Dermokosmetyki Pharmaceris tworzone są z najwyższej jakości surowców, używanych w sektorze farmaceutycznym, o laboratoryjnej czystości oraz badanych pod nadzorem dermatologów i lekarzy klinicznych. Preparaty marki Pharmaceris poddawane są wieloetapowym i wielokierunkowym badaniom in vivo, ex vivo i in vitro oraz rygorystycznej ocenie dermatologów. Szereg preparatów podlega również badaniom klinicznym w niezależnych instytutach badawczych – szpitalach i klinikach, uzyskując opinię skutecznych i bezpiecznych dermokosmetyków o wysokiej tolerancji.

Dowodem uznania wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa preparatów Pharmaceris są miliony wiernych i zadowolonych konsumentów, a także wysoki poziom zaufania do marki dermatologów, farmaceutów, ginekologów i położnych, którzy polecają je swoim pacjentom.