Top Secret na jesień  2020 prezentuje kolekcję nowoczesną, kobiecą  ale i bardzo zróżnicowaną. Wspólnym mianownikiem, prócz mody, jest w tym sezonie wygoda i komfort. Uwagę zwraca nowoczesne budowanie sylwetek, od monochromatycznych, po odważnie  łączące klasykę z najnowszymi trendami.

NATURA

Powrót do natury to nie  tylko poczucie swobody i wygody. W kolekcji ten trend znajdziemy w nowej interpretacji stylu boho,  nieco mrocznego, inspirowanego lasem, przyrodą ale też tęsknotą za dalekimi podróżami. Stąd i romantyzm i trochę elementów cygańskich, etniczne sukienki, w różnych długościach i formach. Nowa jesienna sukienka ma często trochę gotycką przedłużoną formę, szerokie falbany, marszczenia, gumki, frędzle.  Przeważają druki na ciemnych tłach z jesiennymi motywami kwiatowych bukietów , nadrukiem czerwonej jarzębiny, rozmytych retro kwiatów czy przetworzonych  motywów zwierzęcych. Kolor żółty, musztardowy, nadaje im ciepłego klimatu.

Nadrzędną cechą tego cechą trendu jest też naturalizm i akceptacja niedoskonałości, stąd sylwetki mogą mieć nieformalny charakter.

NOWA MIEJSKA SYLWETKA

To jedna z wyraźnych zmian po doświadczeniach ostatnich miesięcy. Moda ma być przyjazna człowiekowi, wygodna, z łagodnym  przejściem miedzy życiem prywatnym i publicznym.

Miękka sylwetka symbolizuje trend na komfort, który zdominował również miejskie looki. W propozycjach city dominują  proste konstrukcje, często monochromatyczne zestawienia. Minimalistyczne sylwetki w odcieniach szarości, beżu, budowane są z nastawieniem na wygodę w domu i pracy.

Sylwetki często mają nowoczesny design i  cechy wspólne stylizacjom typu homework i tym streetowym. Miękkie, komfortowe zestawy dzianinowych spodni i luźnych bluz w kolorach beżu i szarości z najnowszej kolekcji Top Secret mogą być symbolem takiego nowego spojrzenia  na modę miejską.  Wygodny, prawie domowy total look w połączeniu  płaszczem czy szalem stanowi kwintesencję tego trendu.

HISTORIA W TLE

Mocny w tym sezonie trend historyczny, wypływający z nostalgii za przeszłością. Czerpiemy inspiracje z przeszłości, korzystamy  z dziedzictwa kulturowego, by nadać modzie nowego charakteru. Znajdziemy tu elementy gotyku, baroku, które tworzą nową wyrazistą sylwetkę.  Charakterystyczne elementy trendu w kolekcji Top Secret to bufiaste rękawy, szerokie falbany, mroczne kwiaty w nadrukach,  przerysowane kołnierzyki,  stójki,  karczki, siateczki , małe falbanki w wykończeniach.  Sylwetki budowane są często w oparciu o łączenie klasyki z wizerunkiem historycznym np. czarne spodnie z białą, bogatą gotycka bluzką  czy górą z PU z przeskalownymi, barokowymi  bufkami.

RETRO I NOWA KLASYKA

Moda zwykle czerpie z minionych dekad, szczególnie w klasyce. W tym sezonie sporo jest inspiracji latami 70. W kolekcji Top Secret nie brakuje odniesień do tamtej dekady, a kwintesencją tego stylu jest  zamszowa brązowa szmizjerka. Nowe retro to również nuta nostalgii za dobrym krawiectwem, klasyczną angielską elegancją. Tu projektanci Top Secret proponują nowe komfortowe, wygodne i szykowne sylwetki oparte o  stonowane klasyczne kratki . Proste formy żakietów, często mają wydłużoną formę, charakterystyczne są dwurzędowe zapięcia, fałdy w spódnicach, wciąż istotny jest motyw plis.

RADOŚĆ ŻYCIA

To kolejny trend „pocovidowy”.   Optymizm przejawia się tu kolorem.  Limonka , lila, mocny róż, jagoda fiolet. Te barwy zastosowane w okryciach i  swetrach z kolekcji Top Secret dają nam mocny zastrzyk optymizmu na jesień.

BEZPIECZEŃSTWO I SPOKÓJ

Spokój, ciepło, komfort, wygoda, domowe ognisko, styl Heygge  to kolejny trend podkreślający potrzebę bezpieczeństwa i spokoju. W kolekcji Top Secret odpowiedź stanowi  bogata  oferta swetrów. W tych miękkich, ciepłych przytulnych dzianinach nie brakuje nowości. Obszerne formy, przerysowane bufiaste rękawy, golfy,  wyrafinowane sploty. Swetry są często jednobarwne, w całej gamie pasteli skontrastowanej  z nasyconymi  kolorami np. żółtym czy fuksji. 

KOLEKCJA MĘSKA

Jesienna kolekcja męska Top Secret również odpowiada na potrzeby i wyzwania,  jakie stawia przed modą krajobraz pocovidowy. Na pierwszy plan wysuwa się komfort i wygoda.

Sylwetki casual  zestawiane są z elementów stanowiących podstawę codziennej garderoby, bluz, wygodnych spodni, t- shirtów. Widać wpływ stylistyki streetwear. Miękkie bluzy, mają motywy natury, minerałów. Nie brakuje też inspiracji trendami nawiązującymi do najnowszych technologii sience fiction, ery kosmosu. Przejawiają się one głownie w grafikach i strukturach dzianin,  łączeniu materiałów.

Klasyka ma formę smart look. To komfortowe minimalistyczne, monochromatyczne sylwetki, w których królują prostota i subtelność; klasyczne stonowane kraty, wygodne golfy.

W zestawieniach elementów klasycznej garderoby widać też wpływ stylistyki retro, vintage. Takie elementy jak melange w dzianinach i swetrach, miękki sztruks, zamszowe dodatki, wypustki, mikroprinty, nostalgicznie przywołują trendy lat 70.